Neohodnoceno

Kaše špaldová 300g

Instantní kaše jsou výbornou variantou nejen pro vaše snídaně.

Skladem
Kód: 232 010
57 Kč 19 Kč / 100 g
Kategorie: Zdravá výživa
Kaše špaldová  300g
Novinka

Instantní kaše jsou výbornou variantou nejen pro vaše snídaně.

Instantní kaše představují moderní a zdravý způsob výživy, vhodný pro všechny věkové kategorie.

Špalda je celkem zapomenutý druh rozpadavé pšenice, který byl odsunut kvůli vyšším výnosům jiných druhů. Jedná se o velmi odolnou a nenáročnou rostlinu. Kromě mouky se z ní vyrábí například alternativní kávovina jako náhražka kávy.

Špalda je prastará obilovina, která nebyla šlechtěna, tudíž si zachovala velké množství cenných látek. Špalda obsahuje zejména hodně hořčíku a vitamínů skupiny B, včetně vitamínu B17.

Špaldovou kaši můžeme použít na zahuštění omáček a polévek, hodí se i jako pojivo při výrobě karbanátků a sekané. Přídavek 2 – 3 váhových procent do mouky způsobí při přípravě kynutého těsta lepší schopnost vázat vodu, což přinese prodloužení trvanlivosti a vyšší vláčnost těsta. Složení: Pšenice špalda. Návod k přípravě: Do teplého sójového (či jiného) nápoje přidáváme za stálého míchání instantní kaši – až docílíme požadované hustoty. Kaši můžeme použít i na zahuštění omáček a polévek.

Složení Celozrná pšenice ŠPALDA.

Kalorická hodnota/energie (na 100g): 1586 kJ/378,8 kcal. Bílkoviny: 16,2 g. Sacharidy: 74,5 g. Tuky: 2,9 g. Vláknina: 9 g. Popř. jiné (cholesterol, vitaminy apod.): minerální látky 1,8 g

Skladování: Skladujte v suchu.

Výrobce: Nominal

Alergeny: Lepek.