Neohodnoceno

Tamari sójová omáčka 500ml

Tamari je sójová omáčka, která vzniká jako vedlejší produkt při výrobě miso pasty.

 

Skladem
Kód: 463001
125 Kč 25 Kč / 100 ml
Kategorie: Zdravá výživa
Tamari sójová omáčka 500ml
Novinka

Tamari je sójová omáčka, která vzniká jako vedlejší produkt při výrobě miso pasty.

Oproti shoyu je tmavší, hustší a chuťově výraznější.

Naplno zazáří při přípravě studených zálivek, omáček a pikantních dipů Popis Tamari se vyrábí z přirozeně bezlepkových surovin. Oproti obyčejný levným „sójovým omáčkám“ tamari neobsahuje žádné zvýrazňovače chuti, barviva ani umělá sladidla. Vedle základních čtyř chutí (sladká, hořká, slaná, kyselá), je ještě chuť pátá – umami. Označuje se jako „lahodná“, „chuť zralosti“ a zvýrazňuje chuť pokrmu. Tato pátá chuť je obsažena i ve fermentovaných výrobcích – tedy i v sójové omáčce tamari. V Dobrotách léto 2013 se na straně 4–6 a 12–13 dočtete bližší informace o fermentovaných sójových produktech a dalších japonských produktech. Zde naleznete další zajímavé informace o výrobě a tipy na použití japonských fermentovaných specialit – shoyu, tamari a miso.

Tamari vzniká jako vedlejší produkt při výrobě klasické miso pasty tamari je vyráběna z přirozeně bezlepkových surovin tamari je tmavší, hustší a má bohatší a výraznější chuť

Složení SÓJOVÉ BOBY (48,9 %), voda, mořská sůl (13,8 %), alkohol 1,6 % (z cukrové třtiny), fermentační činidlo (Aspergillus oryzae). Může obsahovat stopy lepku.

Alergeny Sója

Skladování Na chladném a suchém místě. Chraňte před slunečním světlem.

Výrobce: Country Life